Spotkanie z Panią Jesienią

Ani się obejrzeliśmy, a tu za oknem już jesień. Zrobiło się chłodniej, drzewa zmieniły barwę, a w klasach i na szkolnym korytarzu pojawiły się jesienne dekoracje.

Przyszedł też czas na jesienne spotkania w bibliotece. Pani Jesień zaprosiła na nie uczniów klas pierwszych. Opowiedziała im o sobie, podzieliła się darami, które przyniosła z przydomowego ogródka i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy w rytmie jesiennej cza-czy. Nie mogło zabraknąć również jesiennej opowieści, nieco bajkowej i tajemniczej, bo takim właśnie okazał się zwykły jesienny spacer małej Kasi z jej czworonożnym przyjacielem Łatkiem. Zachwycona grą kolorów i wsłuchana w szelest opadających liści dziewczynka niemal usłyszała szept stojącego w pobliżu kasztanowca, który obsypał ją zaczarowanymi liśćmi spełniającymi życzenia. Dzięki nim uratowała uwięzioną w rynnie kawkę, a wykorzystując ich naturalne barwniki namalowała piękny jesienny pejzaż.

Pierwszoklasiści również pokusili się o czary. Z jesiennych darów: kasztanów, jarzębiny, suchych liści stworzyli piękne jesienne kompozycje.

Przejdź do galerii