Koło teatralne i międzyszkolny projekt

Nasza szkoła bierze udział w międzyszkolnym projekcie „Lektury na szkolnej scenie”, w ramach którego przygotowujemy przedstawienie, oparte na motywach opowiadania dziewiętnastowiecznego angielskiego pisarza Charlesa Dickensa. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie. Każdy zaś uczestnik (szkoła) opracowuje scenicznie fragment wybranego do projektu utworu. Pierwszy etap pracy za nami – przygotowanie i sfilmowanie spotkania grupy przyjaciół przy świątecznym stole. Nie zdradzając szczegółów, uchylamy rąbka tajemnicy i prezentujemy kilka filmowych kadrów.

Jest to jednocześnie prezentacja dokonań, działającego od września w bibliotece, koła czytelniczo-teatralnego. Jak widać, pracujemy twórczo pełną parą. A w naszej pracy wykorzystaliśmy sprzęt, który szkoła otrzymała w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dobrą radą i pomocą w czasie nagrania służył nam nasz absolwent Bartek Niewiadomski.