Gość w dom…

Wczoraj szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców. Dla opiekunów przygotowano ofertę edukacyjną naszej placówki, dla maluchów zaś atrakcyjne zajęcia edukacyjne i sportowe oraz drobne upominki. Biblioteka – jak co roku – włączyła się w promocję szkoły, prezentując namiastkę swoich działań.

Ze względu na zbliżający się Dzień Kota gospodarzami biblioteki były właśnie mruczki, te zwykłe czarne dachowce oraz bajkowy Kot w butach. Nasi mali goście mieli możliwość skorzystania z bajkowej fotobudki, zrobienia sobie „kociego makijażu”, obejrzenia mini wystawy książek o kotach oraz zwiedzanie lokalu bibliotecznego. Dzieci otrzymały też pamiątkowe zakładki do książek, z wizerunkiem kota oczywiście.

W role sympatycznych futrzaków wcielili się członkowie koła czytelniczo-teatralnego.

Oprawa tego dnia nie była czymś wyjątkowym. W bibliotece często goszczą bajkowe postacie, zwłaszcza podczas zajęć inspirowanych literaturą dla najmłodszych czytelników. Już we wrześniu będziecie mogli się o tym przekonać.

Czekamy na Was w nowym roku szkolnym!