Dzień Otwarty Szkoły

Dzień otwarty to okazja, by przybliżyć rodzicom nasze działania, a ich pociechom, które niebawem rozpoczną naukę w szkole, pokazać, że szkolna biblioteka jest miejscem przyjaznym dzieciom, w którym nie tylko wypożyczamy książki, ale również wspólnie pracujemy i bawimy się.

W tym dniu zwykle organizujemy okazjonalne imprezy czytelnicze inspirowane literaturą dziecięcą. W minionych latach wspólnie z naszymi gośćmi obchodziliśmy już Dzień Piegów, przeżywaliśmy piracką przygodę, spotkaliśmy się z Koziołkiem Matołkiem, Panem Kleksem, Kubusiem Puchatkiem i innymi literackimi postaciami.

A w tym roku?

Jako że tegoroczny dzień otwarty przypadł w przeddzień Święta Dinozaura – gospodarzami biblioteki w tym dniu byli mieszkańcy Smoczej Krainy, którzy w prostej linii od tych prehistorycznych gadów się wywodzą. Bajkowe smoki dwoiły się i troiły przygotowując dla odwiedzających nas maluchów smocze zakładki i opaski z głową dinusia oraz zapraszając na wystawę dinozaurów z ruchomymi eksponatami, które dla dzieci okazały się nie lada atrakcją.

Zarówno gospodarze jak i zaproszeni goście świetnie się bawili. Można było przybić piątkę ze smokiem, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także zobaczyć zapasy dinozaurów.

Na kolejną ciekawą przygodę z biblioteką zapraszamy już w nowym roku szkolnym.