Andrzejkowy wieczór wróżb

W tym roku andrzejki w bibliotece obchodzili uczniowie klasy 3a i 3d. W tajemniczy nastrój tego wyjątkowego wieczoru wprowadzili nas: Czarownica Malwina z zastępem swoich koleżanek po fachu oraz sympatyczny, zapominalski Duszek Kacper. To oni przypomnieli nam andrzejkowe tradycje, a następnie zaprosili trzecioklasistów do wspólnej zabawy w odkrywanie przyszłości. Każdy mógł poznać imię przyszłej wybranki swojego serca oraz dowiedzieć się, czym w najbliższym czasie obdarzy go los. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego lania wosku i odczytywania przyszłości z woskowych kształtów.

Mrok panujący za oknem, światło świec i utrzymana w fioletach, bieli i czerni dekoracja spotęgowały jeszcze magiczny i zagadkowy nastrój andrzejkowej zabawy.

Na zakończenie odpaliliśmy specjalną andrzejkowa racę, i każdy dotknął zaczarowanej kuli, by życzenia się spełniły. Przy słodkim poczęstunku dzieci wymieniały się wrażeniami. Było dużo emocji, żartów i śmiechu. I choć wróżby oczywiście traktowaliśmy z przymrużeniem oka, fajnie było, choć przez chwilę poczuć w sobie magiczną moc, oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Przejdź do galerii