Regionalny konkurs ortograficzny

Nasza szkoła przystąpiła do I Regionalnego Konkursu Ortograficznego o tytuł  „Śląskiego Mistrza Złotego Pióra 2017”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 36 w Zabrzu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich. Składa się z trzech etapów: klasowego, szkolnego oraz regionalnego finału, który odbędzie się w placówce organizatora 19 maja br.

20 kwietnia w bibliotece miał miejsce etap szkolny. W drodze klasowych eliminacji przystąpiło do niego 10 uczniów klas trzecich: Emilka Brol, Laura Gałęziok, Bartek Zawisza i Konrad Kulawski z klasy IIIa, Zosia Ślązak, Tomek Dyl i Michał Posmyk z klasy IIIb, Paulina Wilczek, Marta Mazur i Emilia Wyleżałek z klasy IIIc. Sprawdzianem umiejetności poprawnego pisania było dyktando i test ortograficzny.

Najlepsze wyniki osiągnęła Zosia Ślązak z klasy IIIb, zdobywając tym samym tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Drugie miejsce i tytuł Szkolnego Wicemistrza Ortografii wywalczył Konrad Kulawski z klasy IIIa. Miejsce trzecie zajęły ex aequo uczennice klasy IIIc Marta Mazur i Paulina Wilczek.

Laureatom, jak i pozostałym uczestnikom szkolnego finału gratulujemy! Zosia i Konrad będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym finale w Zabrzu. Życzymy im powodzenia i połamania pióra!

Przejdź do galerii