Podchody wieczorową porą

W przeddzień walentynek wieczorową porą szóstoklasiści połączeni w pary wyruszyli z biblioteki szkolnej spenetrować sale lekcyjne mieszczące się na II i III piętrze. Każda z klas kryła w sobie jakąś zagadkę i w każdej mieli do wykonania określone zadania. Panujący w całym budynku mrok nadawał całej zabawie odrobinę grozy i tajemniczości. W miarę wykonywania kolejnych zadań rosły też emocje…

Podchody matematyczno – literackie okazały się świetnym sprawdzianem wiedzy matematycznej (i nie tylko), znajomości szkolnych lektur oraz orientacji i umiejętności poruszania się w terenie, logicznego myślenia, spostrzegawczości, współpracy w zespole oraz niełatwej sztuki rywalizacji. No i przede wszystkim wspaniałą rozrywką. Po zakończonej grze długo jeszcze trwało dzielenie się wrażeniami, sprawdzanie poprawności i omawianie wykonanych zadań.

Zabawę zakończyła mała przekąska i wspólna pamiątkowa fotka.

Wśród uczestników podchodów najlepsi okazali się:

Alicja Ogierman w duecie z Szymonem Mikiną oraz Magda Szczotarz w parze z Karolem Sapą. Kolejne zwycięskie pary to: Ola Wrodarczyk – Oliwia Barłożek oraz Agata Wojciechowska – Mikołaj Konik. Priorytetem dla jurorów była przede wszystkim dokładność i poprawność wykonanych zadań.

Przejdź do galerii