Pasowanie na czytelnika

20 września do grona czytelników szkolnej biblioteki zostali włączeni uczniowie klasy IId. Podobnie jak w roku ubiegłym na uroczystości pasowania pojawił się Mól Książkowy. Przyniósł on z sobą list, którego nadawcą okazała się książka, zwracająca się do dzieci z prośbą o zainteresowanie, kusząca przygodą i podróżą, odkrywaniem tego, co nieznane. Książka pragnie też być należycie traktowana, by mogła służyć kolejnym czytelnikom.

Uczniowie w formie zabawy: quizu ze znanych bajek i baśni, wysłuchaniu wiersza i piosenki oraz krótkiej pogadanki poznali zasady wypożyczania i poszanowania zbiorów bibliotecznych. Już jako świadomi czytelnicy złożyli uroczystą przysięgę, po której przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. Z okazji pasowania na czytelnika dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki.