Dzień Otwarty Szkoły

Każdego roku, zwykle tuż po feriach zimowych, nasza szkoła organizuje Dzień Otwarty dla rodziców dzieci, które w najbliższym czasie rozpoczną naukę szkolną. Wybór szkoły to wcale nie taka prosta sprawa. W ostatnim czasie coraz mniejszy wpływ na tę decyzję ma odległość od miejsca zamieszkania, a coraz większy: atrakcyjność zajęć, bezpieczeństwo dziecka, dogodna dla rodziców praca świetlicy, funkcjonowanie klas profilowanych, a dodatkowo również sama aranżacja wnętrza, wyposażenie klas, pracowni informatycznej, sali gimnastycznej…

Odwiedzający szkołę goście mają okazję zwiedzić sale lekcyjne, przyjrzeć się zajęciom, a nawet w nich uczestniczyć, oraz zasięgnąć informacji na temat placówki.

Biblioteka szkolna również zachęca do odwiedzin. Prezentujemy nie tylko jej wystrój i wyposażenie, ale organizujemy dla dzieci w tym dniu jakieś ciekawe zajęcia czytelnicze: zabawę w piratów, spotkanie z piegowatymi bohaterami lektur szkolnych, warsztaty tworzenia zakładek do książek. To już było.

W tym roku nasi mali goście mieli okazję spotkać w bibliotece Koziołka Matołka, który opowiadał im o sobie, pokazywał książeczki o swoich przygodach oraz obdarowywał prezentami: tobołkami z niespodzianką, opaskami z głową koziołka oraz specjalnymi okazjonalnymi zakładkami ze swoją podobizną. Podczas gdy on sam grał rolę gospodarza, przy bibliotecznych stolikach koziołkowe towarzystwo (uczniowie klasy IVb) przygotowywało upominki dla przedszkolaków.

Co odważniejsi mali goście chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia z bohaterem pierwszego polskiego komiksu dla dzieci.