Czytam sobie w bibliotece

W każdy czwartek o godzinie 12.45 biblioteka zaprasza dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej na wspólne „czytanie na dywanie”. Czytamy bajki i bajeczki dla najmłodszych i wykonujemy do przeczytanych tekstów prace plastyczne. Zajęcia trwają 45 minut.

Za nami już dwa takie spotkania. Podczas pierwszego poznaliśmy uroczą misię Milusię, szukającą urodzinowego prezentu dla owieczki oraz dwa sympatyczne misie, które chcąc udowodnić, że nie straszne im nawet smoki, wybrały się do Strasznego Zagajnika po daktyle… Opowiadania o misiach wypełniły nam pierwszą część spotkania, w drugiej pokolorowaliśmy wizerunki pluszaków.

Drugie spotkanie zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Kropki. Wysłuchaliśmy opowiadania o małej biedronce, nieco innej niż jej towarzyszki, oraz tworzyliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem kropki, przedstawiające nasze ulubione zajęcia bądź to, co potrafimy robić najlepiej. Obrazki wkomponowaliśmy w wykropkowane ramki.