Zimowe spotkanie z przedszkolakami

Pracowita Królowa Zima wraz z orszakiem śnieżynek wybrała się w nowym roku z wizytą do sąsiadującego z naszą szkołą przedszkola. Odwiedzając poszczególne grupy, angażowała dzieci w krótką pogawędkę o urokach tej przepięknej pory roku. Przedszkolaki wcale nie były onieśmielone. Chętnie odpowiadały na pytania i pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a grupa Pajacyków przyjęła zaproszenie na zimowe zajęcia w bibliotece.

Podczas zajęć dzieci obejrzały składającą się z barwnych ilustracji prezentację o zimie: zimowych miesiącach, wydarzeniach i świętach przypadających na tę porę roku, zabawach na śniegu i sportach zimowych, zachowaniu zwierząt i o tym, jak ludzie pomagają im przetrwać ten trudny czas. Był zimowy quiz, zagadki, a na koniec filmowa bajka o zabawie na ślizgawce, którą zorganizowali w przydomowym ogródku Misia Uszatka jego leśni przyjaciele.

Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną. Z papierowych serwetek zrobiliśmy sympatyczne bałwanki – symbol wciąż trwającej zimy i zimowych zabaw na śniegu. Bałwanki powędrowały z grupą Pajacyków do przedszkola, a my za ciekawe zajęcia otrzymaliśmy pięknie wydrukowane podziękowanie, które umieściliśmy na naszej bibliotecznej gazetce.